تـولــید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
مراسم تکریم و معارفه رییس مرکز بهداشت شهرستان همدان برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه رییس مرکز بهداشت شهرستان همدان با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مسئولان شهرستان همدان و دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در آیین تکریم و معارفه رییس مرکز بهداشت شهرستان همدان اظهار داشت: با ورود مدیران و نسل جدید به دانشگاه علوم پزشکی همدان سقف صعود و پیشرفت در این مجموعه بالا رفته و همه باید در کنار هم به این تعالی و ترقی کمک کنیم.

وی افزود: قدردانی ویژه‌ای از رییس مرکز بهداشت شهرستان دارم که به مردم همدان به صورت ویژه خدمت کرد، این مردم هر خدمتی را به یاد می‌سپارند و ما در پروژه‌های بهداشت در سطح شهرستان همدان خدمات بسیار و متعددی را شاهد بودیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی صحبت از بیمارستان هزار تخت‌خوابی میشود برای برخی باورناپذیر است اما پتانسیل بهداشت و سلامت استان همدان به حدّی است که هم توان ایجاد این بیمارستان و هم ظرفیت پذیرش آن در این کلانشهر وجود دارد.

وی با بیان اینکه همدان امروز به قطب بهداشت و درمان تبدیل شده است گفت: بیمارستان هزار تختخوابی می‌تواند تمام بخش‌های درمان را در استان همدان پوشش دهد و از استان‌های اطراف میزبان بیماران و گردشگران سلامت باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه آهن همدان ملایر به زودی تکمیل می‌شود و همدان نقطه اتصال استان­های جنوبی به غرب و شمال کشور خواهد بود، راه آهن شهری همدان از مهمترین پروژه­هایی است که باید تا 20 سال آتی پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: یزد در محدوده شهری 12 هزار هکتار 600 هزار نفر جمعیت دارد اما همدان 5 هزار و 700 کیلومتر مساحت دارد با جمعیتی بیشتر از یزد بنابراین باید زمین و مسکن با تصویب طرح جامع شهری در اختیار شهروندان قرار گیرد و100هزار واحد مسکونی در استان باید ساخته شود که 50 هزار واحد سهم همدان است.

دکتر حاجی بابایی در ادامه یادآور شد: مسئولیت دکتر خیراندیش در این مدت فراز و نشیب­های بسیاری داشت و مدیر در این شرایط فولاد آبدیده می‌شود، پروژه های متعددی به پایان رسیده اما پروژه های نیمه کاره همت بلند و همراهی بسیاری می طلبد تا به پایان برسد.

وی بیان کرد: کار و تلاش در حوزه واکسیناسیون با حضور و همت اعضای خانواده بزرگ بهداشت ممکن خواهد شد، این تلاش و زحمت برای کارکنان این حوزه است اما نتایج آن همگانی و همه گیر است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی پروژه های این استان در نوع خود کم نظیر است تبیین کرد: دکتر رستمی کیا از نیروهای ارزشی و خوب سیستم بهداشت و درمان است که به او خیرمقدم می­گوییم و از زحمات دکتر خیراندیش در طول تصدی مدیریت این مجموعه عظیم قدردانی می‌کنیم.

**بیش از 70 درصد جمعیت بالای 12 سال واکسن تزریق کرده‌اند

معاون بهداشتی دانشگاه نیز در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش و زحمات دکتر خیراندیش و تبریک به دکتر رستمی کیا اظهار داشت: تلاشگران عرصه بهداشت بخش مهمی از خدمات حوزه کرونا را بر عهده دارند و همه مدافعان سلامت به مثابه شهید زنده در عرصه‌های مختلف تلاش می‌کنند.

دکتر خزایی در ادامه بیان داشت: ویژگی های شخصیتی دکتر خیراندیش و توانمندی در برقراری ارتباطات بین بخشی و حسن خلق و حسن معاشرت او بر همه عیان است و برای همه الگو بوده است، دکتر خیراندیش مشاوری دلسوز و امین بود و حوزه سلامت دهان و دندان را در استان مدیریت می‌کرد و در این زمینه نیز پر افتخار بود.

وی با بیان اینکه پروژه های عمرانی که در حوزه شهرستان ایجاد شده با تیم مجرب مرکز بهداشت احداث و افتتاح شده است گفت: کار در شرایط کووید 19 در حوزه بهداشت بسیار سخت بود و اگر همراهی همکاران نبود نمی‌توانستیم پیشروی کنیم.

معاون بهداشتی دانشگاه خاطرنشان کرد: بخش‌های مختلف مدیریت کووید از جمله بازرسی‌ها، واکسیناسیون، تدوین پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با غسل اموات و... هر کدام پروسه‌هایی سنگین و زمان­بر در این برهه زمانی بودند.

وی در ادامه با تبریک هفته بسیج، از حضور و مشارکت بسیجیان در مدیریت برخی بخش‌های کووید19 از جمله واکسیناسیون، آموزش و ... قدردانی کرد و گفت: 30 مرکز تجمیعی واکسیناسیون طی تیر و مردادماه راه­اندازی شد و با سرعت بسیار بالا در کوتاه­ترین زمان ممکن واکسیناسیون عمومی جامعه آغاز و به اعداد مطلوبی رسید.

دکتر خزایی یادآور شد: در حال حاضر در تزریق واکسن کرونا از مرز 2 میلیون و 250 هزار دوز واکسن عبور کردیم و تزریق واکسن در 70 درصد جمعیت محقق شده و بیش از 54 درصد جمعیت هر دو دوز واکسن را تزریق کرده اند.

وی در ادامه افزود: با توجه به تجارب ارزشمند دکتر رستمی کیا در طی سالیان حضور او در این موقعیت نیز مثمرثمر خواهد بود و چون از بدنه مجموعه بهداشت هستند این انتصاب نویدبخش برنامه‌های منسجم و سریع در این شرایط است که البته همه اینها با همراهی و کمک کارکنان مجموعه محقق می‌شود که تاکنون هم مدیون این عزیزان هستیم.

** نقطه تعالی سلامت، در بهداشت و آموزش است

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: پیشبرد امور یک مجموعه در شرایط معمول هم کار سختی است و بهداشت همواره آبستن حوادث مختلف بوده است به ویژه در شرایط کووید 19 این عرصه سخت تر بوده است.

دکتر فریبرز نیاستی با بیان اینکه گذر از پاندمی با شرایط امروز بین 3 تا 5 سال زمان می‌برد عنوان کرد: تلاش و زحمت کادر درمان در این پاندمی کار دشوار و خطیری بود که در این شرایط و در مجموعه بهداشت و درمان همه تلاش کردند کمترین اثر منفی از بیماری در جامعه دیده شود.

وی همچنین با بیان اینکه برای همه زحمات این مدت از دکتر خیراندیش قدردانی می‌کنم گفت: اثرگذاری وزارت بهداشت در تآمین سلامت مردم 30 درصد است و 70 درصد در سایر نهادهاست و اگر همراهی دیگر گروهها و ارگانها در این عرصه نبود نمی‌توانستیم سلامت واقعی را به مردم عرضه کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه ادامه داد: دکتر خیراندیش همه ظرفیتهای استان و شهرستان را برای عرصه بهداشت به کار گرفت البته کرونا شاخصی یکسان برای مدیریت کرونا در همه دنیا بود اما ما در شاخص‌های جهانی عملکرد مطلوبی داشتیم و در جایی که کشوری مثل آلمان که از بالاترین شاخص‌های سلامت در اتحادیه اروپا برخوردار است تا روزانه هزار فوت را تجربه کردند ما به خوبی این بحران را مدیریت کردیم.

وی بیان کرد: امیدوار هستم دکتر خیراندیش در ادامه مسیر زندگی نیز موفق باشد و برای دکتر رستمی‌کیا نیز آرزوی موفقیت می‌کنم و برای پذیرش این مسئولیت در شرایط بحران قدردانی می کنم.

دکتر نیاستی در ادامه با اشاره به اینکه نقطه تعالی سلامت در "بهداشت و آموزش" است و اگر آموزش مناسب بدهیم قطعا جامعه بهتری با هزینه کمتر خواهیم داشت اضافه کرد: حوزه درمان نیز باید توسعه یابد اما درمان بعد از بهداشت است و بهداشت در همه عرصه‌ها محرک و پیشرو است.

وی در ادامه با تبیین برخی ویژگی‌ها و شاخص‌های مدیریتی یادآور شد: در مسائل مدیریتی، منابع مالی در بهترین شرایط، اولویت چهارم را دارد و نگاه مدیریت باید در سازمان پدرانه باشد اما به درستی هزینه کرد منابع را در اختیار داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با بیان اینکه اخلاق اداری ویژگی مهم دیگر مدیریت است که موجب افزایش اشتیاق کارکنان به کار و تعامل و هم افزایی خواهد بود یادآور شد: مرکز بهداشت باید بهداشت عمومی در برخی اصناف و مشاغل را بیشتر مورد توجه قرار دهد زیرا به نظر می‌رسد در شیوع کرونا کمی این قسمت مورد کم توجهی واقع شده است.

**حرکت رو به جلو در مرکز بهداشت مشهود است

دکتر خیراندیش رییس سابق مرکز بهداشت شهرستان همدان ضمن قدردانی از همکاران مرکز بهداشت، سازمانها و نهادهایی که با این مجموعه همراهی و همدلی داشتند اظهار کرد: از همه همکاران و دوستانی که در داخل یا خارج از مجموعه با این مرکز همراهی داشتند تا شرایط بهتری برای سلامتی مردم فراهم آوریم سپاسگزارم.

وی ضمن تبریک انتصاب دکتر رستمی‌کیا عنوان کرد: این مجموعه از کارکنان حرفه‌ای و تیم قوی برخوردار است که در هر شرایطی پاسخگو و همراه و همدل بوده اند و امید است در ادامه راه نیز با همین تیم قوی اثرات خوبی بر حوزه بهداشت داشته باشند.

رییس سابق مرکز بهداشت شهرستان همدان بیان کرد: اصلاح ساختار مدیریتی و سازمانی از طریق بهبود شرایط موجود در این دوره صورت گرفت همچنین ساماندهی نیروی انسانی، افزایش دستگاه‌های تایمکس، تغییر در ابلاغ بیش از 70 مسئول واحد ستادی و محیطی با هدف افزایش انگیزه کارکنان انجام شد.

وی افزود: تغییر در ساختار سامانه سیب، اجرای طرح تحول نظام سلامت و سامانه سیب، نوسازی و تجهیز مبلمان اداری تا جایی که همه تجهیزات و لوازم بهداشتی روستایی و شهری شهرستان بصورت یکپارچه تعویض شد از جمله اقداماتی بود که در این مدت صورت گرفت.

دکتر خیراندیش ادامه داد: با مخابرات تعامل کردیم که زیرساخت اینترنتی برای همه مراکز روستایی و شهری برای ثبت سامانه سیب فراهم شود و زیرساخت­هایی نظیر سیستم رایانه نیز فراهم شد، 15قطعه زمین در طرح تحول نظام سلامت با 11 میلیون تومان اعتبار و همراهی خیرین سلامت به سیستم اضافه کردیم.

وی تشریح کرد: 32 پروژه داشتیم که 22 مورد آنها افتتاح شد و70 درصد انرژی من در این سالها برای پروژه ها و تعمیرات اساسی در چند مرکز مهم صرف شد.

رییس سابق مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه برنامه غربالگری فشار خون از افتخارات ما بود که به بهترین شکل اجرایی شد عنوان کرد: 7 مرکز منتخب 16 ساعته و 20 ساعته فعال و پاسخگو در بحران کرونا یکی دیگر از دستاوردهای این حوزه بود، همچنین 200 تیم واکسیناسیون در سطح شهرستان همدان برای این امر با ما همراهی و همکاری داشتند.

وی تصریح کرد: 77 درصد جمعیت هدف درهمدان واکسینه شدند که جمعیت زیر 12سال در زمره آن نیست و همدان در بین شهرستانهای کشور در واکسیناسیون استان اول است.

دکتر خیراندیش یادآور شد: در امور مالی در بین مراکز بهداشت رتبه اول بودیم و همچنین در کلیه واحدهای دانشگاه رتبه اول را کسب کردیم و این در سایه مدیریت صحیح منابع و همراهی کارکنان مجموعه محقق شد.

**ارتقای خدمات حوزه سلامت سقف ندارد

دکتر علیرضا رستمی کیا سرپرست مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز در این آیین ضمن تبریک هفته و سالروز شکل‌گیری بسیج اظهار داشت: در ابتدای سخن لازم می‌دانم از همه کارکنان مرکز بهداشت و تلاش و همراهی برای ارتقای سیستم و مدیریت دکتر خیراندیش تشکر و قدردانی کنم.

وی ضمن تشریح سوابق خود از همه همکاران این مجموعه قدردانی کرد و افزود: ارتقای خدمات سقف ندارد و امیدوار هستم با این روند پر تلاش خدمات را همچنان به بهترین شکل به مردم ارائه دهیم چرا که خون هزاران شهید برای سلامت و امنیت این مرز و بوم ریخته شده و ما باید حافظ ثمرات خون شهدا باشیم.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان همدان ادامه داد: امید است با همراهی و همسویی کارکنان مجموعه در جلب رضایت خداوند و بندگان خدا گام‌های موثری برداریم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات دکتر خیراندیش در طول تصدی مسئولیت قدردانی شد و حکم سرپرستی مسئولیت مرکز بهداشت شهرستان همدان به دکتر رستمی کیا اهدا گردید. /ب

تاریخ:
1400/09/04
تعداد بازدید:
688
منبع:

  • 1_0
  • 2_0
  • 3_0
  • 4_0
  • 5_0
  • 6_0
  • 7_0
  • 8_0
  • 9_0
  • 10_0

امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:10
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal