نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه
سایت کتابخانه مرکزی
ثبت نام پذیرش دانشجویان و دستیاران جديد الورود
اخبار پژوهش و فناوری
پانزدهمین فراخوان جذب هیات علمی همدان و اسدآباد
اطلاعيه - ارائه مدارک استخدامی آزمون عمومی 96/10/1 و مدارك استخدام جهت ایثارگران
 مديريت امور بين الملل
Отдел международных связей
دائرة الشئون الدولية
کنگره ملی نانوفناوری در علوم سلامت
همایش ها و کنفرانس ها
مجمع خیرین سلامت
سایت قوانین و مقررات
پیشخوان خدمت

. . . . . . . . . .
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 244526
 بازدید امروز : 49
 کل بازدید : 15056653
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 1.0111
. صفحه اصلی . درباره دانشگاه . تماس با ما


  چاپ        ارسال به دوست

دومین همایش دستاوردهای طرح تحول سلامت دهان و دندان -تهران -هتل المپیک

دومین همایش دستاوردهای طرح تحول سلامت دهان و دندان همزمان دومین سالگرد آغاز طرح تحول سلامت دهان و دندان در هتل المپیک تهران با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، به مناسبت دومین سالگرد شروع این طرح مهم ملی، همایشی در روز دوشنبه ۲۱ فروردین با حضور وزیر بهداشت، معاونان، مدیران و کارشناسان و همچنین روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی همراه با معاونان، روسای دانشکده‌های دندانپزشکی و کارشناسان مسئول برگزار شد و به صورت همزمان نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه‌های علوم پزشکی در زمینه خدمات سلامت دهان در مناطق تحت پوشش بازدید شد.

دانشگاه‌ علوم پزشکی همدان همچون دیگر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در دو سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان اقدامات ارزشمندی انجام داده است.

بر اساس سیاست‌های شورای سلامت دهان و اقدامات اجرایی ستاد طرح تحول سلامت دهان در ستاد مرکزی و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی، به لحاظ کمی، مقدار خدمات ارائه شده در حوزه پیشگیری از پوسیدگی دندان رشد بسیار چشمگیری نشان داده، به گونه‌ای که میزان این خدمات با مجموع خدمات انجام شده در دهه گذشته قابل مقایسه نیست.

تبیین سیاست‌های روشن و خصوصا طراحی برنامه‌های منسجم ملی توسط شورای سلامت دهان، حمایت و پشتیبانی وزیر و معاونان، همراهی و مشارکت روسا و معاونان دانشگاه‌ها و از همه مهمتر حضور کیفی و موثرهمکاران دندانپزشک و دیگر همکاران و کارشناسان ذیربط برای انجام عملیات اجرایی و ارائه خدمات به مردم کشور را رمز این موفقیت بزرگ است.

در دو سال گذشته دفتر سلامت دهان و اداره امور دندانپزشکی در وزارت بهداشت احیا شده و شکل گرفته اند و خوشبختانه در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز واحدهای متناظر تشکیل شده‌اند که ایجاد این ساختارها قطعا می‌تواند به استمرار ارائه خدمات سلامت دهان به مردم عزیز کشور منجر شود.

با توجه به حجم بسیار زیاد نیاز انباشته مردم به خدمات سلامت دهان، اقدامات مثبت انجام شده در دو سال گذشته فقط بخش محدودی از مشکلات را نشانه گرفته و مرتفع کردن حجم کامل مشکلات دهان و دندان مردم، در گرو تداوم اجرای برنامه‌ها بویژه در حوزه فراگیر کردن خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی سلامت دهان با تخصیص و حمایت مالی مناسب، مشارکت گسترده‌تر بیمه های پایه و تکمیلی و همچنین حضور هدفمند و مسئولانه بخش خصوصی در آینده‌ای نه چندان دور قابل محقق شدن است.


١١:٢٧ - 1396/01/23    /    شماره : ٤٧٩٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٤خروج
Copyright © 2010-2011 Hamedan University of Medical science - All rights reserved

طراحي و اجرا : اداره مهندسي نرم افزار مديريت فناوري اطلاعات و ارتباطات دانشگاه